ПРОИЗВОДИ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Професионален производител на опрема за влечки. Главни производи: машина за искривување, жакард разбој, машина за правење ленти и др.

Жакард еластична машина
Жакард еластична машина
Како да се произведе лента со компјутерска жакард машинаКомпјутерскиот жакард разбој е компјутерска програма што го контролира механизмот за избор на електромагнетна игла на компјутерската жакард машинаи соработува со механичкото движење на разбојот за да го реализира жакардното ткаење на ткаенината.
Рамен брз шатл помалку разбој
Рамен брз шатл помалку разбој
Ткаење на сложена лентаМашината за тесно ткаење Yongjin има 20 рамки, кои можат да контролираат повеќе предива и да произведуваат различни сложени и еластични или нееластични тесни ткаенини.Карактеристики на машината за разбој со игли Yongjin1. Методот на извлекување со рамен појас ги прави подобри структурата и квалитетот на млината.2. Голема брзина, брзината може да достигне 600-1500 вртежи во минута.3. Систем за конверзија на фреквенција без чекори, лесен за ракување.4. Главниот систем за сопирање е стабилен и сигурен.5. Деловите се прецизно изработени и издржливи.
Коси брзински шатл помалку разбој
Коси брзински шатл помалку разбој
Машина за разбој со кос иглаОваа машина за разбој со игли од V тип може да направи нееластична или еластична мрежа. Структурата е едноставна, лесна за одржување и исплатлива.Карактеристики на машината за правење памучна лента1. Употреба за производство на висококвалитетна, разновидна еластичност на нееластични појаси, како што се ластик за долна облека, панделка, ремен за чевли во индустријата за облека, врвки, панделка во индустријата за подароци. Машината е со висока приспособливост и користена широка и широка работа
Машина за украсување
Машина за украсување
Оваа остра машина за обложување е погодна за повеќето производи за ткаење во индустријата за ткаење, со висок капацитет на пакување, уредно распоредени и стабилни перформанси.Може да спакува еластични или нееластични ткаенини од 6-70 mm.
Машини Yongjin

Ние сме најнапредната производствена опрема и најпрецизното претпријатие во индустријата за машини за ткаење во Кина, професионалнимашина за искривување производители и добавувачи.

1. Имаме комплетен сет на најнапредна опрема за обработка за да се осигураме дека секој дел од производот се произведува строго и независно, а квалитетот на деловите е загарантиран.


2. Имаме меѓународна висока прецизност "дводимензионален инструмент за сликање" и "три-координати мерна машина" и друга опрема за тестирање, за да се осигураме дека секој дел од сигурен квалитет.

 • Развивање
  Моќниот Р& Тим D кој може да ја дизајнира машината за ленти по нарачка за клиентите
 • Производство
  Комплетен сет на напредна опрема за обработка за да се осигура дека секој дел е строго произведен независно.
 • Откривање на резервни делови
  Високопрецизна опрема за тестирање за да се обезбеди сигурен квалитет на делови.
 • Магацин
  Совршен систем за управување, прецизен и брз.
 • Склопување на делови
  Напреден процес на склопување на мувла, ефикасен и сигурен.
 • Машинско склопување
  Стандардизираното и доследно работење обезбедува сигурност и стабилност на опремата.
 • Тестирање
  По производството, секоја машина ќе биде откриена строго, за да се увери во нејзината сигурност& стабилност.
 • Доставување
  Навремена испорака, производствен капацитет: 300 единици месечно.
 • 2012+
  Основање компанија
 • 130+
  Персонал на компанијата
 • 4500+
  Областа на фабриката
За Јонгин

Guangzhou Yongjin Machinery Co., Ltd. е компанија специјализирана за производство на опрема за ткаење, сродни текстилни машини и систем за управување со производство на МЕД. Нашите главни производи вклучуваатмашина за искривување, Жакард разбој, игла разбој, итн. Тоа е мисијата „да се направи висококвалитетна машина за искривување, да се посвети на глобалната индустрија за ткаење“. Компанијата има независна и моќна Р& Тимот Д да добие повеќе од 20 национални практични патенти и патенти за пронајдоци. Производите на компанијата се сертифицирани од CE Европската Унија.

Дејности на компанијата
8-ми март Меѓународен ден на жената
8-ми март Меѓународен ден на жената
8-ми март Меѓународен ден на жената.Производот им помага на луѓето да создадат поволен прв впечаток на интервју за работа или дури може да им помогне кога се среќаваат со потенцијални клиенти.
Денот на жената
Денот на жената
Денот на женатаYongjin Machinery Company посветува внимание на управувањето со корпоративната култура. Компанијата им се заблагодарува на своите вработени и ќе одржува различни прослави на посебни празници. Однесувајте се кон вработените како членови на семејството. Секој месец има роденденска забава. Дозволете им на вработените да го вршат производството на разбојот во пријатна работна средина.Овој ден е Денот на жената 8-ми Март, а компанијата подготвува празнични подароци за секоја вработена жена. Сите беа многу среќни што ги добија подароците.Нашите вработени ѝ се заблагодаруваат на компанијата и работат заедно со компанијата за производство на висококвалитетна опрема за ленти.
Фестивал на бродови змејови 2021 година
Фестивал на бродови змејови 2021 година
За годишниот фестивал на бродот Dragon, компанијата подготви изобилство пломби со палми и други суровини. Колеги од различни оддели се собраа во конференциската сала за заедно да направат зонгзи. Во смеата, сите беа зафатени цел ден, завиткувајќи многу зонгзи. Кога сите го примија зонгзито, се чувствуваа многу среќни. На овој посебен празник сите се собираат, ги обвиткуваат кнедлите од ориз со благослов и споделуваат среќа.Yongjin machinery Co., Ltd. Има совршен систем за внатрешно управување и е посветен на обезбедување висококвалитетни машини и решенија за ткајачката индустрија. Обезбедуваме квалитетна услуга за глобалните клиенти со принципот на „задоволство на клиентите“. Ние сме подготвени да соработуваме со пријатели од сите сфери на животот и работата во животот и да работиме заедно за да создадеме подобра иднина.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Ако имате повеќе прашања, пишете ни
Име
Е-пошта
содржина

Испратете го вашето барање